افزایش لایک رایگان اینستاگرام

چگونگی افزایش لایک رایگان اینستاگرام؟ آیا تعداد لایک پست ها مهم است؟ برای آشنایی با روش های افزایش لایک واقعی در اینستاگرام …

اگر برای مدتی در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که بیشتر افراد به دنبال افزایش فالوور، لایک، کامنت و … هستند. بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام، نرخ تعامل بالا جزو مهم‌ترین عوامل در پیشرفت پیج‌ها می‌باشد. از مواردی که در محاسبه‌ی نرخ تعامل نقش دارد و از اهمیت زیادی هم برخوردار است، میتوان به تعداد لایک پست‌ها اشاره کرد. لایک (Like) پست‌ها در اینستاگرام از سوی کاربران به این معنی است که آن‌ها محتوای شما را می‌پسندند.

چگونه لایک پست‌های اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

اکنون که از اهمیت تعداد لایک مطلع هستید، چنانچه تصمیم به افزایش لایک در اینستاگرام دارید، باید ترفندهایی را برای این کار بگیرید. ما در ادامه، 15 روش را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها کاربران به راحتی روی آیکون قلب زیر پست شما کلیک خواهند کرد. در پایان نیز 3 راهکار شگفت انگیز برای افزایش هرچه بیشتر لایک در اینستاگرام را خواهیم آموخت که پیج شما را متحول خواهند کرد. پس حتما تا انتها با ما همراه باشید!

چگونگی افزایش لایک رایگان اینستاگرام

اکنون که از اهمیت تعداد لایک مطلع هستید، چنانچه تصمیم به افزایش لایک در اینستاگرام دارید، باید ترفندهایی را برای این کار بگیرید. ما در ادامه، 15 روش را معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها کاربران به راحتی روی آیکون قلب زیر پست شما کلیک خواهند کرد. در پایان نیز 3 راهکار شگفت انگیز برای افزایش هرچه بیشتر لایک در اینستاگرام را خواهیم آموخت که پیج شما را متحول خواهند کرد. پس حتما تا انتها با ما همراه باشید!

0. خرید لایک اینستاگرام

بهترین و سریعترین راه برای افزایش لایک اینستاگرام این است که برای پست‌های پیجتان، تعدادی لایک اولیه خریداری کنید و در کنار آن به تولید محتوای باکیفیت نیز ادامه دهید. وقتی بازدیدکنندگان جدید محتوای باکیفیت شما را می‌بینند و همچنین مشاهده می‌کنند که افراد زیادی آن‌ها را لایک کرده‌اند، آن‌ها هم به لایک کردن پست‌ها ترغیب می‌شوند. خود شما بیشتر برای لایک یک پست ده هزارتایی ترغیب می‌شوید یا پستی که فقط ده، بیست تا لایک گرفته است؟

فالوور بست بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌های خرید لایک اینستاگرام را با بهترین قیمت ارائه می‌کند. کافی است پکیج‌های متنوع را مشاهده کنید و بسته دلخواه خود را انتخاب نمایید!

خرید لایک اینستاگرام

1. برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان محتوای خوب منتشر کنید!

افزایش لایک رایگان اینستاگرام با بهترین روش های 2023

برای آشنایی با روش های افزایش لایک اینستاگرام رایگان تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.چگونه تعداد لایک پست های پیجمان را افزایش دهیم؟ آیا تعداد لایک پست ها مهم است؟

اگر برای مدتی در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که بیشتر افراد به دنبال افزایش فالوور، لایک، کامنت و … هستند. بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام، نرخ تعامل بالا جزو مهم‌ترین عوامل در پیشرفت پیج‌ها می‌باشد. از مواردی که در محاسبه‌ی نرخ تعامل نقش دارد و از اهمیت زیادی هم برخوردار است، میتوان به تعداد لایک پست‌ها اشاره کرد. لایک (Like) پست‌ها در اینستاگرام از سوی کاربران به این معنی است که آن‌ها محتوای شما را می‌پسندند.

افزایش لایک رایگان اینستاگرام

گام اول برای پیشرفت در اینستاگرام مخصوصاً افزایش لایک، تولید محتوای مناسب است. حتی اگر پیج شما بازدیدکننده‌های زیادی داشته باشد، اما از محتوای با کیفیتی برخوردار نباشد، نخواهید توانست آن‌ها را در صفحه‌ی خود نگه دارید. بنابر این فرصت طلایی را برای پیشرفت در اینستا و افزایش لایک از دست خواهید داد. پس اگر می‌خواهید تعداد لایک پست‌های پیج خود را بیشتر کنید، در مرحله‌ی اول باید محتوای خود را از لحاظ فنی و ظاهری بهینه کنید.

2. در پست‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید!

هشتگ‌های اینستاگرامی عامل مهمی در پیشرفت پیج  و افزایش لایک اینستاگرام رایگان هستند. استفاده از این ابزارها می‌تواند به افزایش لایک در پیج شما کمک بزرگی بکند. کسانی که هشتگ‌های استفاده‌شده در پست شما را جستجو کنند، به محتوای شما دسترسی خواهند یافت و در صورت پسندیدن، آن را لایک خواهند کرد.

برای استفاده‌ی حرفه‌ای از هشتگ‌ها باید نکات خاصی را رعایت کنید. برای آشنایی با این نکات و راهنمایی‌های دیگر در رابطه با به کارگیری هشتگ‌ها، مقاله‌ی هشتگ در اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

3. استفاده از هشتگ در بیو و استوری برای افزایش لایک رایگان اینستاگرام!

شاید با خواندن تیتر بالا با خود بگویید استفاده از هشتگ در بیو و استوری نمی‌تواند برای افزایش لایک در اینستاگرام موثر باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، درست است که استوری و بیو نمی‌توانند به صورت مستقیم روی تعداد لایک‌ها تأثیرگذار باشند، اما با بالا بردن میزان بازدیدکنندگان پیج، می‌توانند باعث افزایش لایک پست‌های شما در اینستا شوند.

4. تگ کردن افراد یا برندها برای افزایش لایک رایگان اینستاگرام

افزایش لایک رایگان اینستاگرام

تگ کردن پیج‌های دیگر هم می‌تواند به صورت غیر مستقیم در بیشتر شدن تعداد لایک‌های پیج نقش داشته باشد. در صورتی که اکانت دیگران را در پست‌های خود تگ کنید، پست شما در بخش Tagged Posts اکانت مربوطه نمایش داده خواهد شد. بدین ترتیب دیگران خواهند توانست از طریق اکانت‌های دیگر، به پیج شما دسترسی داشته باشند.

5. عنوان جذاب ولی دقیق بنویسید!

در پست ها و ریلزهایی که برای آن ها کاور تنظیم میکنید، اکثرا یک عنوان چند کلمه ای نیز نوشته میشود. هرچقدر عنوان محتوای شما جذاب و اصولی باشد، امکان بیشتری وجود دارد که توجه کاربر را جلب کنید؛ اما باید مواظب باشید که در این قسمت از عنوان گمراه کننده استفاده نکنید! بگذارید کمی راحت تر حرف بزنیم. اگر لایک بیشتر میخواهید، باید رضایت کاربر را جلب کنید. اینکه در عنوان پست یا ریلز به موردی اشاره کنید که قرار نیست در پست در مورد آن حرف بزنید، شاید بازدیدکننده بیشتری برای شما جلب کند، اما نارضایتی بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

سعی کنید عنوان پست اینستاگرام شما دقیق، کوتاه، جذاب و گیرا باشد. همچنین، از چینش و فونت مناسب استفاده کنید و نیز سعی کنید دقیقا همان چیزی را در عنوان بنویسید که قرار است در مورد آن صحبت کنید.

💡 برای نوشتن عنوان های محتوات نیاز نیس از روش های عجیب غریب استفاده کنی!

6. برای افزایش لایک رایگان اینستاگرام از کپشن مناسب استفاده کنید!

افزایش لایک رایگان اینستاگرام

نوشتن یک کپشن خوب، حرفه‌ای و البته مرتبط می‌تواند باعث افزایش لایک پست های پیج شما شود. اگر تصویر پست منتشرشده در پیج، دارای ابهام و یا نیازمند راهنمایی و توضیح باشد، می‌توانید با استفاده از نوشتن یک کپشن خوب این کار را انجام دهید.

7. برای افزایش لایک رایگان اینستاگرام، لوکیشن خود را در پست تگ کنید!

افزایش لایک اینستاگرام رایگان

مشخص کردن لوکیشن پست، یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند به صورت غیرمستقیم در افزایش لایک اینستاگرام نقش داشته باشد. اگر برای پست‌های اینستاگرامی خود لوکیشن تنظیم کنید، کاربران در صورت جستجوی آن لوکیشن، خواهند توانست پست شما را مشاهده کنند. بدین ترتیب شانس لایک خوردن پست شما توسط افراد بیشتری فراهم خواهد شد.

8. داشتن تقویم محتوایی برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان

افزایش لایک اینستاگرام رایگان

اگر به عنوان یک برند در اینستاگرام فعالیت دارید، برای افزایش لایک بهتر است برای کار خود یک تقویم محتوای تنظیم نمایید. داشتن تقویم محتوایی به این معنی است که شما باید پست‌های خود را در فواصل معین و ساعت‌های از پیش تعیین‌شده انتشار دهید. این کار باعث خواهد شد تا کاربران از زمان انتشار محتوا در پیج شما اطلاع داشته باشند و برای مشاهده‌ی آن، آنلاین باشند. بدین ترتیب با مشاهده‌ی پست شما توسط افراد بیشتر، مطمئناً لایک بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

9. زمان مناسب انتشار محتوا در پیج خود را بیابید!

افزایش لایک اینستاگرام رایگان

مطمئنا برای برنامه ریزی زمانی به این نیاز دارید که بدانید چه زمانی بهترین موقع برای پست گذاشتن است. طبیعتاً زمانی برای انتشار محتوا مناسب است که کاربران بیشتری در اینستاگرام آنلاین باشند. در این صورت، بازدید پست و به دنبال آن تعداد لایک پست منتشرشده افزایش خواهد یافت. اما چگونه بفهمیم فالوور های ما چه زمانی آنلاین هستند؟ اینستاگرام در ابزار آنالیز خود، قسمتی را برای اطلاع از این موضوع قرار داده است.

10. انتشار محتوای ارسال‌شده از طرف مخاطبین پیج

محتوایی که از طرف کاربران پیج برای ادمین‌ها ارسال می‌شود (User Generated Content)، می‌تواند حاوی مطالب جالبی باشد. می‌توانید این مطالب را بررسی کنید و بهترین موارد از آن‌ها را برگزیده و در پیج منتشر نمایید. مطمئناً این نوع از محتوا جذابیت خاصی برای فالوور ها خواهد داشت و باعث افزایش لایک در اینستاگرام خواهد شد. علاوه بر این، کاربران دیگر هم با مشاهده‌ی این محتواها ترغیب خواهند شد تا مطالبی را برای شما ارسال کنند. بدین ترتیب تعامل پیج شما به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

11. برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان رقبا را تحلیل کنید!

افزایش لایک اینستاگرام رایگان

مطمئناً آنالیز رقبا می‌تواند به شما در تولید محتوا و سایر زمینه‌ها کمک زیادی کند. پیج‌هایی را که در زمینه‌ی کاری شما فعالیت دارند، شناسایی کرده و استراتژی تولید محتوای آن‌ها را بررسی نمایید. اگر راهکارهایی که از این راه آموختید، برای شما مفید باشند، می‌توانید از آن‌ها در صفحه‌ی خود نیز بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که این توصیه به معنی کپی کردن نیست و تنها به این معنی است که می‌توانید از رقبای خود برای پیشرفت در کار خود الهام بگیرید.

12. انتشار انواع محتوا را امتحان کنید!

پس از مدتی فعالیت در اینستاگرام، عملکرد فالوورهای پیج خود را آنالیز کنید و تشخیص دهید که کدام نوع محتوا را بیشتر می‌پسندند. برای مثال از ویدیو بیشتر استقبال می‌کنند یا تصویر؟ پست‌های تک صفحه‌ای را بیشتر لایک می‌کنند یا آلبومی را؟
پس از انجام انتشار انواع محتوا و آنالیز کاربران، با توجه به نتایج به دست آمده رویکرد خود را طبق سلیقه‌ی مخاطبین پیج تنظیم نمایید. این رویه می‌تواند بر افزایش لایک در اینستاگرام بسیار موثر باشد.

13. برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان مطالب آپدیت و ترند را منتشر کنید!

اگر مطالبی را در صفحه‌ی خود انتشار دهید که مدتی از زمان محبوبیت آن‌ها می‌گذرد، طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید که لایک زیادی دریافت کنید. برای افزایش در اینستاگرام باید به شدت فعال باشید و آخرین مطالبی را که در فضای مجازی ترند شده‌اند، پوشش دهید. در این صورت خواهید دید که تعداد لایک پست‌های شما به شدت افزایش خواهد یافت.

14. انتشار پست از پشت صحنه‌ی بیزینس خود!

به هر بیزینسی که مشغول باشید، می‌توانید از پشت صحنه‌ی انجام کارهای خود پست‌هایی را منتشر کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطبان بیشتر به شما اعتماد داشته باشند و در تعامل خود را در پیج شما بیشتر کنند. همچنین اگر فعالیت شما محدود به تولید محتوا در اینستاگرام است، از مراحل تولید پست‌ها مثل ضبط ویدیو و صدا پست‌هایی را انتشار دهید. به کارگیری این روش، بر افزایش لایک اینستاگرام موثر واقع خواهد شد.

15. تبلیغ پست‌ها در اینستاگرام (Promote کردن پست‌ها)

پروموت کردن پست‌ها خدمتی است که از طریق خود اینستاگرام ارائه می‌شود. کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مشخص، پست‌های خود را به صورت رسمی و توسط خود مجموعه‌ی اینستاگرام تبلیغ کنند. بدین ترتیب بازدید پیج شما بیشتر شده و همچنین افزایش لایک در اینستاگرام را به دنبال خواهد داشت.

16. استفاده از هایلایت‌ها برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان!

استوری‌های برگزیده (Highlighted Stories) یکی از قابلیت‌های استوری اینستاگرام است که برای افزایش لایک اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب که می‌توانید بهترین پست‌های پیج خود را در بخش استوری‌های هایلایت‌شده قرار دهید تا فالوورهای جدیدی که به پیج شما اضافه می‌شوند، به آن‌ها دسترسی داشته باشند. از این طریق تعداد لایک پست‌های مورد نظر افزایش خواهد یافت.

17. افزایش لایک اینستاگرام رایگان با انتشار ریلز!

یکی از بهترین روش ها برای افزایش لایک پیج تان این است که از ریلز اینستاگرام برای انتشار محتوا استفاده کنید. ریلزها ویدیوهای کوتاه و جذابی هستند که بیش از حد معمول دیده می شوند. به همین دلیل شانس اینکه بیشتر لایک بگیرید هم بیشتر می شود. بر خلاف استوری اینستاگرام در ریلز دست تان باز تر است و می توانید از استیکرها و موزیک های ترند در ویدیو های خود استفاده کنید. اگر کمی خلاقیت داشته باشید امکان اینکه ریلزهای شما زیاد ویو بخورد زیاد است. بهتر است از این به بعد به ریلزهای مشابه کاری خود بیشتر دقت کنید تا ایده های جدیدی بگیرید. این را هم فراموش نکنید که مخاطبان شما دنبال محتوای سرگرم کننده هستند پس بهتر است اگر آموزش هم درست می کنید در قالب سرگرمی ارائه شود.

18. از میم ها برای افزایش لایک اینستاگرام استفاده کنید!

این روزها میم ها در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام خیلی رو بورس آمده اند. هر از گاهی سعی کنید از میم ها در تولید محتوای خود استفاده کنید. به طرز عجیبی لایک های شما بالا خواهد رفت چون این مدل محتواها برای مخاطبان غیرمنتظره و هیجان انگیز است. در اینستاگرام هم اکثر کاربران زمانی که هیجان زده می شوند برای لایک کردن پست اقدام می کنند.

19. با ورود به اکسپلور انفجار لایک رایگان اینستاگرام را تجربه کنید!

اکسپلور اینستاگرام جایی است که اگر پست های شما وارد آن شود به طرز عجیبی لایک های شما افزایش پیدا می کند. در واقع پست های درون اکسپلور به شکل غیرمعمولی لایک دریافت می کنند. اگر محتوای شما مورد پسند فالوورهای خودتان قرار بگیرد رفتن آن به اکسپلور آسان تر است. اگر هم وارد اکسپلور ود علاوه بر لایک، کامنت هم دریافت می کنید و نرخ تعامل پیج تان هم افزایش پیدا می کند. اما برای رمزگشایی از الگوریتم اکسپلور اینستاگرام و رفتن قطعی پست تان به اکسپلور حتما مقاله “راهنمای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام” را بخوانید.

اگر دوست دارید سریع تر پست های خود را وارد اکسپلور کنید یک راه کار سریع و تضمینی هم وجود دارد آن هم استفاده از خدمات اکسپلور اینستاگرام سایت اینبو است. ما به شما خدمات ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام را با کمترین قیمت ارائه می کنیم. فقط کافی است یک بار امتحان کنید.

3 راهکار جدید و فوق العاده برای افزایش لایک اینستاگرام رایگان

همانطور که قول داده بودیم، هم اکنون وقت آن رسیده که روش‌هایی را معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها، تیرهای آخر را هم به نشان بزنید. افزایش لایک در انتظار شما است؛ پس بیشتر از این منتظر نمانید.

1. علاقه‌مندی‌های مخاطبین خود را شناسایی کنید!

به شما اطمینان می‌دهیم شناخت فالوورهای پیج باعث افزایش لایک در پیج شما خواهد شد. اگر به خوبی مخاطبین خود را آنالیز کنید و علاقه‌مندی‌های آن‌ها را بشناسید، می‌توانید بر اساس آن‌ها محتوای جدید تولید کنید. می‌توانید از این روش برای تولید محتوا استفاده کنید و میزان محبوبیت پست‌های خود را بین مخاطبین پیج خود به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

2. دادن جایزه برای لایک پست به منظور افزایش لایک اینستاگرام

یکی از ترفندهایی که می‌توانید با استفاده از آن، فالوورهای خود را به لایک کردن پست‌ها ترغیب کنید، برگزاری مسابقه و دادن جایزه به افراد برنده است. برای مثال می‌توانید شرایط زیر را برای مسابقه‌ی خود تعیین نمایید:.

فالوورها باید:

  • پست را لایک کنند.
  • آن را در استوری پیج خود به اشتراک بگذارند.
  • زیر پست، چند نفر از دوستان خود را تگ کنند.

سپس اعلام کنید که به قید قرعه به چند نفر از کسانی که به این شرایط عمل کنند، جوایزی تعلق خواهد گرفت. مطمئن باشید علاوه بر افزایش لایک، نرخ تعامل پیج شما هم به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

3. با اینفلوئنسرها همکاری کنید!

بدیهی است که در هیچ بیزینسی نمی‌توان تأثیر تبلیغات را بر پیشرفت سریع‌تر انکار کرد. تبلیغات پیج‌های اینستاگرامی توسط اینفلوئنسرها نوع خاصی از تبلیغات در فضای مجازی به شمار می‌رود که نقش بسیار زیادی بر کسب و کارها دارد. می‌توانید اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه‌ی کاری خود را بیابید و شرایط همکاری با آن‌ها را بررسی کنید. سپس بهترین گزینه را انتخاب کرده و تبلیغ پیج خود را به او بسپارید. بعد از تبلیغ پیج شما در پیج اینفلوئنسر، شاهد افزایش فالوور و لایک در صفحه‌ی خود خواهید بود.

آیا با عدم نمایش تعداد لایک‌ها هنوز هم لایک کردن مهم است؟

اینستاگرام در یک اقدام آزمایشی تصمیم گرفته است که تعداد لایک پست‌ها را برای کاربران دیگر نمایش ندهد و در پرسش به دلیل این اقدام، پاسخ زیر را ارائه می‌دهد:

<<ما می‌خواهیم کاربران برای لایک پست‌ها، کیفیت محتوا را ملاک قرار دهند، نه تعداد لایک را>>

البته در بیشتر اکانت‌ها، هنوز هم تعداد لایک نمایش داده می‌شود. این اقدام فعلاً به صورت آزمایشی در برخی کشورها مثل استرالیا، برزیل، کانادا و چند کشور دیگر صورت گرفته است. حال سوال این است که با این وجود، هنوز هم لایک در اینستاگرام مهم است؟

این باور که با عدم نمایش تعداد لایک، اهمیت آن از بین رفته است، بسیار اشتباه است. بر اساس الگوریتم اینستا افزایش لایک در اینستاگرام، می‌تواند به پست‌ها برای رسیدن به بخش Explorer کمک کند. حتی میتوان گفت با این اقدام از سوی اینستا، اهمیت تعداد لایک بیشتر هم شده است. چرا که در صورت زیاد بودن لایک یک پست، اینستاگرام به این نتیجه می‌رسد که محتوای تولیدشده به اندازه‌ای باکیفیت است که حتی با وجود عدم نمایش تعداد لایک، باز هم کاربران زیادی آن را می‌پسندند. بنابر این افزایش لایک اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سوالات متداول

چرا پست‌های پیجم کم لایک میخورن؟

✅ کم بودن تعداد لایک می‌تواند دلایل متفاوتی مثل شادوبن شدن پیج، فیک بودن فالوورها و فلپ شدن پست‌ها داشته باشد.

چطوری لایک پست‌هام رو افزایش بدم؟

✅ برای افزایش واقعی لایک در اینستاگرام روش‌های متعددی وجود دارند. ما در این مقاله 14 مورد از بهترین روش‌ها را برای افزایش لایک در اینستاگرام معرفی کرده‌ایم.

جمع بندی

افزایش لایک در اینستاگرام مسئله‌ای است که به دغدغه‌ی بسیاری از پیج‌ها به خصوص صفحات بیزینسی تبدیل شده است. در این مقاله روش‌ها و ترفندهایی را معرفی کردیم که استفاده از آن‌ها می‌تواند بر افزایش لایک پست‌های شما در اینستاگرام تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

خرید لایک اینستاگرام

بهترین و سریعترین راه برای افزایش لایک اینستاگرام این است که برای پست‌های پیجتان، تعدادی لایک اولیه خریداری کنید و در کنار آن به تولید محتوای باکیفیت نیز ادامه دهید. وقتی بازدیدکنندگان جدید محتوای باکیفیت شما را می‌بینند و همچنین مشاهده می‌کنند که افراد زیادی آن‌ها را لایک کرده‌اند، آن‌ها هم به لایک کردن پست‌ها ترغیب می‌شوند. خود شما بیشتر برای لایک یک پست ده هزارتایی ترغیب می‌شوید یا پستی که فقط ده، بیست تا لایک گرفته است؟

پنل شبکه‌های اجتماعی فالوور بست بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌های خرید لایک اینستاگرام را با بهترین قیمت ارائه می‌کند. کافی است پکیج‌های متنوع را مشاهده کنید و بسته دلخواه خود را انتخاب نمایید!

افزایش لایک رایگان اینستاگرام

1. برای افزایش لایک اینستاگرام محتوای خوب منتشر کنید!

گام اول برای پیشرفت در اینستاگرام مخصوصاً افزایش لایک، تولید محتوای مناسب است.

حتی اگر پیج شما بازدیدکننده‌های زیادی داشته باشد، اما از محتوای با کیفیتی برخوردار نباشد، نخواهید توانست آن‌ها را در صفحه‌ی خود نگه دارید. بنابر این فرصت طلایی را برای پیشرفت در اینستا و افزایش لایک از دست خواهید داد. پس اگر می‌خواهید تعداد لایک پست‌های پیج خود را بیشتر کنید، در مرحله‌ی اول باید محتوای خود را از لحاظ فنی و ظاهری بهینه کنید.

2. در پست‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید!

هشتگ‌های اینستاگرامی عامل مهمی در پیشرفت پیج هستند. استفاده از این ابزارها می‌تواند به افزایش لایک در پیج شما کمک بزرگی بکند. کسانی که هشتگ‌های استفاده‌شده در پست شما را جستجو کنند، به محتوای شما دسترسی خواهند یافت و در صورت پسندیدن، آن را لایک خواهند کرد.

3. استفاده از هشتگ در بیو و استوری اینستاگرام برای افزایش لایک!

شاید با خواندن تیتر بالا با خود بگویید استفاده از هشتگ در بیو و استوری نمی‌تواند برای افزایش لایک در اینستاگرام موثر باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، درست است که استوری و بیو نمی‌توانند به صورت مستقیم روی تعداد لایک‌ها تأثیرگذار باشند، اما با بالا بردن میزان بازدیدکنندگان پیج، می‌توانند باعث افزایش لایک پست‌های شما در اینستا شوند.

4. تگ کردن افراد یا برندها برای افزایش لایک در اینستاگرام

تگ کردن پیج‌های دیگر هم می‌تواند به صورت غیر مستقیم در بیشتر شدن تعداد لایک‌های پیج نقش داشته باشد. در صورتی که اکانت دیگران را در پست‌های خود تگ کنید، پست شما در بخش Tagged Posts اکانت مربوطه نمایش داده خواهد شد. بدین ترتیب دیگران خواهند توانست از طریق اکانت‌های دیگر، به پیج شما دسترسی داشته باشند.

5. عنوان جذاب ولی دقیق بنویسید!

در پست ها و ریلزهایی که برای آن ها کاور تنظیم میکنید، اکثرا یک عنوان چند کلمه ای نیز نوشته میشود. هرچقدر عنوان محتوای شما جذاب و اصولی باشد، امکان بیشتری وجود دارد که توجه کاربر را جلب کنید؛ اما باید مواظب باشید که در این قسمت از عنوان گمراه کننده استفاده نکنید! بگذارید کمی راحت تر حرف بزنیم. اگر لایک بیشتر میخواهید، باید رضایت کاربر را جلب کنید. اینکه در عنوان پست یا ریلز به موردی اشاره کنید که قرار نیست در پست در مورد آن حرف بزنید، شاید بازدیدکننده بیشتری برای شما جلب کند، اما نارضایتی بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

سعی کنید عنوان پست اینستاگرام شما دقیق، کوتاه، جذاب و گیرا باشد. همچنین، از چینش و فونت مناسب استفاده کنید و نیز سعی کنید دقیقا همان چیزی را در عنوان بنویسید که قرار است در مورد آن صحبت کنید.

💡 برای نوشتن عنوان های محتوات نیاز نیس از روش های عجیب غریب استفاده کنی!

6. از کپشن مناسب استفاده کنید!

نوشتن یک کپشن خوب، حرفه‌ای و البته مرتبط می‌تواند باعث افزایش لایک پست های پیج شما شود. اگر تصویر پست منتشرشده در پیج، دارای ابهام و یا نیازمند راهنمایی و توضیح باشد، می‌توانید با استفاده از نوشتن یک کپشن خوب این کار را انجام دهید.

7. برای افزایش لایک اینستاگرام، لوکیشن خود را در پست تگ کنید!

مشخص کردن لوکیشن پست، یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند به صورت غیرمستقیم در افزایش لایک اینستاگرام نقش داشته باشد. اگر برای پست‌های اینستاگرامی خود لوکیشن تنظیم کنید، کاربران در صورت جستجوی آن لوکیشن، خواهند توانست پست شما را مشاهده کنند. بدین ترتیب شانس لایک خوردن پست شما توسط افراد بیشتری فراهم خواهد شد.

8. داشتن تقویم محتوایی برای افزایش لایک در اینستا

اگر به عنوان یک برند در اینستاگرام فعالیت دارید، برای افزایش لایک بهتر است برای کار خود یک تقویم محتوای تنظیم نمایید. داشتن تقویم محتوایی به این معنی است که شما باید پست‌های خود را در فواصل معین و ساعت‌های از پیش تعیین‌شده انتشار دهید. این کار باعث خواهد شد تا کاربران از زمان انتشار محتوا در پیج شما اطلاع داشته باشند و برای مشاهده‌ی آن، آنلاین باشند. بدین ترتیب با مشاهده‌ی پست شما توسط افراد بیشتر، مطمئناً لایک بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

9. زمان مناسب انتشار محتوا در پیج خود را بیابید!

مطمئنا برای برنامه ریزی زمانی به این نیاز دارید که بدانید چه زمانی بهترین موقع برای پست گذاشتن است. طبیعتاً زمانی برای انتشار محتوا مناسب است که کاربران بیشتری در اینستاگرام آنلاین باشند. در این صورت، بازدید پست و به دنبال آن تعداد لایک پست منتشرشده افزایش خواهد یافت. اما چگونه بفهمیم فالوورهای ما چه زمانی آنلاین هستند؟ اینستاگرام در ابزار آنالیز خود، قسمتی را برای اطلاع از این موضوع قرار داده است.

10. انتشار محتوای ارسال‌شده از طرف مخاطبین پیج

محتوایی که از طرف کاربران پیج برای ادمین‌ها ارسال می‌شود (User Generated Content)، می‌تواند حاوی مطالب جالبی باشد. می‌توانید این مطالب را بررسی کنید و بهترین موارد از آن‌ها را برگزیده و در پیج منتشر نمایید. مطمئناً این نوع از محتوا جذابیت خاصی برای فالوورها خواهد داشت و باعث افزایش لایک در اینستاگرام خواهد شد. علاوه بر این، کاربران دیگر هم با مشاهده‌ی این محتواها ترغیب خواهند شد تا مطالبی را برای شما ارسال کنند. بدین ترتیب تعامل پیج شما به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

11. برای افزایش لایک اینستاگرام رقبا را تحلیل کنید!

مطمئناً آنالیز رقبا می‌تواند به شما در تولید محتوا و سایر زمینه‌ها کمک زیادی کند. پیج‌هایی را که در زمینه‌ی کاری شما فعالیت دارند، شناسایی کرده و استراتژی تولید محتوای آن‌ها را بررسی نمایید. اگر راهکارهایی که از این راه آموختید، برای شما مفید باشند، می‌توانید از آن‌ها در صفحه‌ی خود نیز بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که این توصیه به معنی کپی کردن نیست و تنها به این معنی است که می‌توانید از رقبای خود برای پیشرفت در کار خود الهام بگیرید.

12. انتشار انواع محتوا را امتحان کنید!

پس از مدتی فعالیت در اینستاگرام، عملکرد فالوورهای پیج خود را آنالیز کنید و تشخیص دهید که کدام نوع محتوا را بیشتر می‌پسندند. برای مثال از ویدیو بیشتر استقبال می‌کنند یا تصویر؟ پست‌های تک صفحه‌ای را بیشتر لایک می‌کنند یا آلبومی را؟

پس از انجام انتشار انواع محتوا و آنالیز کاربران، با توجه به نتایج به دست آمده رویکرد خود را طبق سلیقه‌ی مخاطبین پیج تنظیم نمایید. این رویه می‌تواند بر افزایش لایک در اینستاگرام بسیار موثر باشد

13. برای افزایش لایک اینستاگرام مطالب آپدیت و ترند را منتشر کنید!

اگر مطالبی را در صفحه‌ی خود انتشار دهید که مدتی از زمان محبوبیت آن‌ها می‌گذرد، طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید که لایک زیادی دریافت کنید. برای افزایش در اینستاگرام باید به شدت فعال باشید و آخرین مطالبی را که در فضای مجازی ترند شده‌اند، پوشش دهید. در این صورت خواهید دید که تعداد لایک پست‌های شما به شدت افزایش خواهد یافت.

14. انتشار پست از پشت صحنه‌ی بیزینس خود!

به هر بیزینسی که مشغول باشید، می‌توانید از پشت صحنه‌ی انجام کارهای خود پست‌هایی را منتشر کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطبان بیشتر به شما اعتماد داشته باشند و در تعامل خود را در پیج شما بیشتر کنند. همچنین اگر فعالیت شما محدود به تولید محتوا در اینستاگرام است، از مراحل تولید پست‌ها مثل ضبط ویدیو و صدا پست‌هایی را انتشار دهید. به کارگیری این روش، بر افزایش لایک اینستاگرام موثر واقع خواهد شد.

15. تبلیغ پست‌ها در اینستاگرام (Promote کردن پست‌ها)

پروموت کردن پست‌ها خدمتی است که از طریق خود اینستاگرام ارائه می‌شود. کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مشخص، پست‌های خود را به صورت رسمی و توسط خود مجموعه‌ی اینستاگرام تبلیغ کنند. بدین ترتیب بازدید پیج شما بیشتر شده و همچنین افزایش لایک در اینستاگرام را به دنبال خواهد داشت.

16. استفاده از هایلایت‌ها برای افزایش لایک اینستاگرام!

استوری‌های برگزیده (Highlighted Stories) یکی از قابلیت‌های استوری اینستاگرام است که برای افزایش لایک اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب که می‌توانید بهترین پست‌های پیج خود را در بخش استوری‌های هایلایت‌شده قرار دهید تا فالوورهای جدیدی که به پیج شما اضافه می‌شوند، به آن‌ها دسترسی داشته باشند. از این طریق تعداد لایک پست‌های مورد نظر افزایش خواهد یافت.

17. افزایش لایک اینستاگرام با انتشار ریلز!

یکی از بهترین روش ها برای افزایش لایک پیج تان این است که از ریلز اینستاگرام برای انتشار محتوا استفاده کنید. ریلزها ویدیوهای کوتاه و جذابی هستند که بیش از حد معمول دیده می شوند. به همین دلیل شانس اینکه بیشتر لایک بگیرید هم بیشتر می شود. بر خلاف استوری اینستاگرام در ریلز دست تان باز تر است و می توانید از استیکرها و موزیک های ترند در ویدیو های خود استفاده کنید. اگر کمی خلاقیت داشته باشید امکان اینکه ریلزهای شما زیاد ویو بخورد زیاد است. بهتر است از این به بعد به ریلزهای مشابه کاری خود بیشتر دقت کنید تا ایده های جدیدی بگیرید. این را هم فراموش نکنید که مخاطبان شما دنبال محتوای سرگرم کننده هستند پس بهتر است اگر آموزش هم درست می کنید در قالب سرگرمی ارائه شود.

18. از میم ها برای افزایش لایک استفاده کنید!

این روزها میم ها در شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام خیلی رو بورس آمده اند. هر از گاهی سعی کنید از میم ها در تولید محتوای خود استفاده کنید. به طرز عجیبی لایک های شما بالا خواهد رفت چون این مدل محتواها برای مخاطبان غیرمنتظره و هیجان انگیز است. در اینستاگرام هم اکثر کاربران زمانی که هیجان زده می شوند برای لایک کردن پست اقدام می کنند.

19. با ورود به اکسپلور انفجار لایک را تجربه کنید!

اکسپلور اینستاگرام جایی است که اگر پست های شما وارد آن شود به طرز عجیبی لایک های شما افزایش پیدا می کند. در واقع پست های درون اکسپلور به شکل غیرمعمولی لایک دریافت می کنند. اگر محتوای شما مورد پسند فالوورهای خودتان قرار بگیرد رفتن آن به اکسپلور آسان تر است. اگر هم وارد اکسپلور ود علاوه بر لایک، کامنت هم دریافت می کنید و نرخ تعامل پیج تان هم افزایش پیدا می کند.

3 راهکار جدید و فوق العاده برای افزایش لایک اینستاگرام شما

همانطور که قول داده بودیم، هم اکنون وقت آن رسیده که روش‌هایی را معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها، تیرهای آخر را هم به نشان بزنید. افزایش لایک در انتظار شما است؛ پس بیشتر از این منتظر نمانید.

1. علاقه‌مندی‌های مخاطبین خود را شناسایی کنید!

به شما اطمینان می‌دهیم شناخت فالوورهای پیج باعث افزایش لایک در پیج شما خواهد شد. اگر به خوبی مخاطبین خود را آنالیز کنید و علاقه‌مندی‌های آن‌ها را بشناسید، می‌توانید بر اساس آن‌ها محتوای جدید تولید کنید. می‌توانید از این روش برای تولید محتوا استفاده کنید و میزان محبوبیت پست‌های خود را بین مخاطبین پیج خود به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

2. دادن جایزه برای لایک پست به منظور افزایش لایک اینستاگرام

یکی از ترفندهایی که می‌توانید با استفاده از آن، فالوورهای خود را به لایک کردن پست‌ها ترغیب کنید، برگزاری مسابقه و دادن جایزه به افراد برنده است. برای مثال می‌توانید شرایط زیر را برای مسابقه‌ی خود تعیین نمایید:.

فالوورها باید:

پست را لایک کنند.

آن را در استوری پیج خود به اشتراک بگذارند.

زیر پست، چند نفر از دوستان خود را تگ کنند.

سپس اعلام کنید که به قید قرعه به چند نفر از کسانی که به این شرایط عمل کنند، جوایزی تعلق خواهد گرفت. مطمئن باشید علاوه بر افزایش لایک، نرخ تعامل پیج شما هم به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

3. با اینفلوئنسرها همکاری کنید!

بدیهی است که در هیچ بیزینسی نمی‌توان تأثیر تبلیغات را بر پیشرفت سریع‌تر انکار کرد. تبلیغات پیج‌های اینستاگرامی توسط اینفلوئنسرها نوع خاصی از تبلیغات در فضای مجازی به شمار می‌رود که نقش بسیار زیادی بر کسب و کارها دارد. می‌توانید اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه‌ی کاری خود را بیابید و شرایط همکاری با آن‌ها را بررسی کنید. سپس بهترین گزینه را انتخاب کرده و تبلیغ پیج خود را به او بسپارید. بعد از تبلیغ پیج شما در پیج اینفلوئنسر، شاهد افزایش فالوور و لایک در صفحه‌ی خود خواهید بود.

آیا با عدم نمایش تعداد لایک‌ها هنوز هم لایک کردن مهم است؟

اینستاگرام در یک اقدام آزمایشی تصمیم گرفته است که تعداد لایک پست‌ها را برای کاربران دیگر نمایش ندهد و در پرسش به دلیل این اقدام، پاسخ زیر را ارائه می‌دهد:

<<ما می‌خواهیم کاربران برای لایک پست‌ها، کیفیت محتوا را ملاک قرار دهند، نه تعداد لایک را>>

البته در بیشتر اکانت‌ها، هنوز هم تعداد لایک نمایش داده می‌شود. این اقدام فعلاً به صورت آزمایشی در برخی کشورها مثل استرالیا، برزیل، کانادا و چند کشور دیگر صورت گرفته است. حال سوال این است که با این وجود هنوز هم لایک در اینستاگرام مهم است؟

خرید لایک رایگان اینستاگرام

این باور که با عدم نمایش تعداد لایک، اهمیت آن از بین رفته است، بسیار اشتباه است. بر اساس الگوریتم اینستا افزایش لایک در اینستاگرام، می‌تواند به پست‌ها برای رسیدن به بخش Explorer کمک کند. حتی میتوان گفت با این اقدام از سوی اینستا، اهمیت تعداد لایک بیشتر هم شده است. چرا که در صورت زیاد بودن لایک یک پست، اینستاگرام به این نتیجه می‌رسد که محتوای تولیدشده به اندازه‌ای باکیفیت است که حتی با وجود عدم نمایش تعداد لایک، باز هم کاربران زیادی آن را می‌پسندند. بنابر این افزایش لایک اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سوالات متداول

چرا پست‌های پیجم کم لایک میخورن؟

✅ کم بودن تعداد لایک می‌تواند دلایل متفاوتی مثل شادوبن شدن پیج، فیک بودن فالوورها و فلپ شدن پست‌ها داشته باشد.

چطوری لایک پست‌هام رو افزایش بدم؟

✅ برای افزایش واقعی لایک در اینستاگرام روش‌های متعددی وجود دارند. ما در این مقاله 14 مورد از بهترین روش‌ها را برای افزایش لایک در اینستاگرام معرفی کرده‌ایم.

جمع بندی

افزایش لایک در اینستاگرام مسئله‌ای است که به دغدغه‌ی بسیاری از پیج‌ها به خصوص صفحات بیزینسی تبدیل شده است. در این مقاله روش‌ها و ترفندهایی را معرفی کردیم که استفاده از آن‌ها می‌تواند بر افزایش لایک پست‌های شما در اینستاگرام تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما همراهان همیشگی فالوور بست مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و انتقاد، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

Rate this post