ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام با بهترین روش های 2023

آیا امکان ریکاوری پیام‌ های دایرکت اینستاگرام وجود دارد؟ اگر پیام های دایرکت اینستاگرام حذف شدند چه باید کرد؟ برای بازیابی پیام‌های اینستاگرام چه کنم؟ این ها سوالی هستند که ممکن است به ذهن شما نیز خطور کرده باشند. در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که سه روش ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام وجود.

سه روش ریکاوری پیام‌ های دایرکت اینستاگرام

از ویژگی‌ها و قابلیت‌های اینستاگرام، می‌توان به امکان تهیه نسخه پشتیبان از حساب خود اشاره کرد. در حقیقت نسخه پشتیبان، ضمن نگهداری پیام‌های کاربران، قادر است تمامی فایل‌ها شامل تصاویر، ویدئوها، کامنت‌ها و حتی لایک‌ها را نیز نگهداری نماید. پس یکی از روش‌های بازیابی پیام‌های اینستاگرام، این است که نسبت به پشتیبان گیری از حساب کاربری خود اقدام کنید. این موضوع باعث می‌شود تا بازگردانی اطلاعات اکانت شما راحت‌تر انجام شود.

در حال حاضر سه روش برای بازگرداندن پیام های دایرکت اینستاگرام وجود دارد؛ اگر شما نیز قصد دارید پیام‌های اینستاگرام خود را بازیابی کنید، نگران نباشید زیرا این امکان برای شما فراهم است. تنها کافی است روش‌های ذکر شده در این مقاله را مطالعه کنید. این روش‌ها ساده هستند و توضیحات کامل با عکس در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

 

انواع روش‌های ریکاوری پیام‌ های دایرکت اینستاگرام

ریکاوری پیام‌های دایرکت از طریق فیسبوک

بازیابی پیام‌های حذف شده از دایرکت اینستاگرام

بازیابی پیام ها از طریق سایت اینستاگرام و پشتیبان گیری پیام‌های دایرکت

ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام از طریق فیسبوک

ریکاوری پیام‌های دایرکت از طریق فیسبوک نیز امکان پذیر است. این روش برای بازیابی پیام‌های حذف شده دایرکت اینستاگرام مناسب افرادی است که دارای حساب فیسبوک هستند.

اغلب کسانی که با اکانت اینستاگرام و فیسبوک خود دارای کسب و کار یا فعالیت‌های تجاری هستند، حساب کاربری اینستاگرام و فیسبوک خود را به یکدیگر متصل می‌کنند. اگر شما هم حساب اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکتان متصل کرده‌اید، می‌توانید از این روش استفاده کنید و به ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود اقدام نمایید.

 

ابتدا باید با مرورگر وارد وب سایت فیسبوک شوید.

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

 

پس از ورود به سایت فیس بوک، به صندوق پیام ها(Inbox) وارد شوید.

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

  • سپس از قسمت پنل در قسمت چپ صفحه بر روی گزینه Instagram Direct کلیک کنید.
  • با وارد شدن به بخش Instagram Direct، می‌توانید همه پیام‌های دایرکت خود را ببینید.

توجه داشته باشید این روش بسیار ساده‌ و راحت است و بدون هیچ مشکلی می‌توانید نسبت به بازگردانی پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود اقدام کنید.

بازیابی پیام ها از طریق سایت اینستاگرام و پشتیبان گیری پیام‌های دایرکت

شاید این سوال برای شما عزیزان مطرح باشد که ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام از چه طریقی انجام می‌شود؟ آیا می‌توانم با مراجعه به وب سایت اینستاگرام پیام‌های خود را بازیابی کنیم؟ توجه داشته باشید که اینستاگرام امنیت بالایی دارد؛ در نتیجه برنامه‌ها و نرم افزارهای خاصی به منظور بازیابی دایرکت پیام‌های اینستاگرام وجود ندارد. اما از طریق روش گفته شده می‌توانید به ‌راحتی بازیابی پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود را انجام دهید. این روش از طریق وب سایت اینستاگرام است که باید به آن وارد شوید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

  • برای پشتیبان گیری از پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود ابتدا وارد اینستاگرام شوید و به قسمت تنظیمات (settings) بروید.

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

پس از ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام، گزینه امنیت (Security) را انتخاب کنید.

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

  • سپس در بخش Data and History بر روی گزینه Download data کلیک کنید.
  • ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

در این مرحله از شما درخواست ایمیل می‌شود که باید از طریق همان ایمیلی که با آن اینستاگرام را نصب کرده اید، وارد شوید و سپس گزینه Request Download را انتخاب کنید.

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

در این مرحله از شما درخواست می‌شود تا پسورد خود را وارد کنید و روی گزینه بعدی (Next) بزنید

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

و در مرحله بعد گزینه Done را بزنید. با ضربه زدن روی این گزینه یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود. حدود نیم ساعت تا نهایت یک ساعت زمان می‌برد تا این ایمیل برای شما ارسال شود پس عجله نکنید. بعد از دریافت ایمیل و بازکردن آن، گزینه دانلود دیتا را کلیک کنید.

در مرحله بعد، این ایمیل در مرورگر شما باز خواهد شد. سپس شما با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود و فعال کردن گزینه شروع دانلود دیتا، می‌توانید پیام‌های حذف شده اینستاگرام خود را ریکاوری کنید و در واقع به همین سادگی عمل بازیابی پیام‌های دایرکت اینستاگرام و بازیابی آن انجام می‌شود

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

این روش کاملا شبیه روش بازیابی پیام ها از طریق سایت اینستاگرام است که توضیح داده شد. برای بازیابی پیام‌های خود مراحل زیر را انجام دهید.

 

قبل از اقدامی باید آخرین نسخه اینستاگرام را دانلود و نصب کنید. پس از اجرای اینستاگرام، به بخش تنظیمات یا settings وارد شوید.

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

در این مرحله بر روی Download data کلیک نمایید.

در این مرحله از شما ایمیلی درخواست می‌شود که باید همان ایممیلی باشد که در زمان ثبت‌نام اینستاگرم، آن را وارد نموده‌اید. پس از وارد کردن ایمیل خود، باید گزینه Request Download را انتخاب کنید.

 

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

در این مرحله از شما درخواست می‌شود تا رمز عبور اینستاگرام خود را در کادر مربوطه وارد کنید. سپس گزینه Next را کلیک کنید.

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

در نهایت بر روی گزینه Done کلیک کنید. پس از ضربه زدن روی این گزینه، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. بعد از دریافت ایمیل، آن را باز نمایید و سپس بر روی گزینه دانلود کلیک کنید. ایمیل مربوطه در مرورگر باز می‌شود و پس از وارد کردن نام کاربری خود، فرایند دانلود دیتا انجام خواهد شد. سپس پیام‌های حذف شده دایرکت اینستاگرام شما بازیابی می‌گردد.

بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

ریکاوری پیام‌های دایرکت اینستاگرام از بخش Request Instagram Data

درست است که پیام‌ها در دایرکت اینستاگرام یا گوشی شما در دسترس نیست اما این پیام‌ها در سرور‌های اینستاگرام وجود دارد و می‌توان آن‌ها را بازگردانی کرد. از طریق بخش درخواست داده اینستاگرام (Request Instagram Data) هنوز هم فرصت دارید که به این پیام‌ها دسترسی داشته باشید.

 

لازم به ذکر است که فرآیند بازیابی در برنامه انجام نمی‌شود و پیام‌ها از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه درخواست داده های اینستاگرام برای بازیابی پیام های حذف شده آورده شده است:

 

گام اول: برنامه اینستاگرام را باز کنید. روی آواتار پروفایل خود ضربه بزنید و گزینه “Your activity” یا “فعالیت های شما” را انتخاب کنید.

گام دوم: روی “Download your information” یا “دانلود اطلاعات خود” ضربه بزنید.

 

گام سوم: روی “Request Download” یا ” درخواست دانلود” کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد کنید.

 

در اینجا یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود، بعد از دریافت ایمیل، دانلود اطلاعات را انتخاب کنید.

 

به پوشه Messages در داده های دانلود شده بروید. بایگانی از چت های بازیابی شده خود را خواهید دید که ممکن است شامل پیام های حذف شده باشد.

 

لازم به ذکر است که پیش از ارسال درخواست ریکاوری، از شما پرسیده می‌شود قصد دارید اطلاعات کدام قسمت را بازگردانی کنید؛ مثلا دایرکت اینستاگرام، کامنت‌ها، پیام های سیو شده و …

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام با برنامه های بازیابی اطلاعات

ریکاوری پیام های دایرکت اینستاگرام

نکته:

پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان سعی کنید از روش اول و از خود برنامه اینستاگرام این کار را انجام دهید. در اینصورت امنیت اکانت شما حفظ خواهد شد. از انجایی که برنامه ها به رمز و نام کاربری شما نیاز دارند، امنیت اکانت شما به خطر می افتد

نحوه بازیابی پیام های دایرکت اینستاگرام

روش اول: استفاده از Android Notification History

کاربرانی که اندروید 11 یا بالاتر دارند می‌توانند از طریق قابلیت Notification History، پیام ها را بازیابی کنند.

 

به تنظیمات بروید و روی Notifications کلیک کنید.

 

از کلید اعلان روی تنظیمات پیشرفته کلیک کنید.

 

برای مشاهده پیام‌های اصلی و یا حتی پیام‌هایی که فرستنده حذف کرده، به تاریخچه اعلان یا نوتیفیکشن بروید.

 

روش دوم: استفاده از AirDroid Parenting Monitoring App

AirDroid Parental Control یک برنامه جامع است که این امکان را به شما می‌دهد پیام‌های حذف شده اینستاگرام را بدون ورود به حساب اینستاگرام مشاهده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم، روش های مختلفی را که به بازگردانی پیام های شما کمک می‌کند، معرفی کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در این مطلب سعی کردیم شما را با سه روش ریکاوری پیام‌ های دایرکت اینستاگرام آشنا کنیم. روش‌های ذکر شده همراه با تصاویر در اختیار شما عزیزان قرار گرفته‌اند تا برای انجام این کار مشکلی نداشته باشید. هر سه روش ساده و آسان هستند و به‌راحتی انجام پذیر هستند. توجه داشته باشید که امنیت اینستاگرام بسیار بالا است و تنها از روش‌هایی که گفته شده می‌توانید نسبت به بازیابی پیام‌های خود اقدام کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

Rate this post