آموزش بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام از جمله نرم‌ افزارهایی می ‌باشد که در صورت فراموشی رمز عبور هنگام حذف کردن آن نمی ‌توانید به‌ راحتی به پیج خود دسترسی داشته باشید، بنابراین فراموش کردن رمز اینستاگرام به یکی از مشکلات مهم برای کاربران تبدیل ‌شده است، چرا که با فراموشی رمز عبور نمی ‌توان با کاربران و فالوور های خود در ارتباط بود.

IMG 20230805 023748

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

بازیابی رمز عبور اینستاگرام کار سخت و پیچیده ‌ای نیست بلکه به‌ راحتی می ‌توانید هنگام فراموشی آن با طی چند مرحله رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید، در ادامه مطالب روش ‌هایی را که با استفاده از آن قادر به بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود هستید را برای شما بیان خواهیم کرد.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام به وسیله پیامک

زمانی ‌که رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش می ‌کنید و قصد لاگین شدن دوباره به پیج خود را دارید باید رمز عبور مورد نیاز را به خاطر داشته باشید، حال اگر رمز عبور را بفراموشی سپرده ‌اید با استفاده از شماره‌ ای که هنگام ساخت پیج کاربری در اینستاگرام ثبت کرده ‌اید به ‌راحتی می ‌توانید به نام و نام کاربری و رمز عبور خود دسترسی پیدا کنید.

در صفحه‌ ای که قصد ورود به پیج اینستاگرام خود را دارید باید گزینه get help logging in را انتخاب کنید در مرحله بعد که نیاز به وارد کردن مشخصات حساب کاربری خود دارید می ‌توانید یوزرنیم خود را وارد نمایید و از طریق شماره تلفنی که به برنامه‌ اینستاگرام وارد کرده اید به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

حال با ۳ گزینه مواجه خواهید شد که یکی از آن ‌ها ارسال پیامک است یعنی با انتخاب گزینه send an sms  پیامکی برای شما ارسال می ‌شود که پسورد اینستاگرام می‌ باشد. حال اگر این لینک را که برای گوشی شما ارسال ‌شده است لمس کنید به صفحه ریست پسورد هدایت خواهید شد.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

در این ‌جا می‌ توانید یک رمز عبور جدید را برای حساب کاربری خود انتخاب نمایید با انجام این کار به‌ راحتی رمز عبور اینستاگرام تغییر پیدا می ‌کند.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق ایمیل

گزینه دیگری که با استفاده از آن می ‌توانید به رمز عبور اینستاگرام خود دست پیدا کنید استفاده از ایمیلی است که هنگام ساخت اکانت در اینستاگرام آن را ثبت کرده ‌اید.

بنابراین تحت این شرایط باید گزینه send an email را انتخاب کنید، حال اگر به صندوق ورودی ایمیل خود مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که اینستاگرام ایمیلی را برای شما ارسال کرده و لینکی را به شما نشان می‌ دهد که با لمس آن به ‌راحتی می ‌توانید به ریست کردن پسورد اینستاگرام خود بپردازید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اما گاهی اوقات ممکن است هنگام مشاهده صندوق ورودی ایمیل هیچ‌ گونه ایمیلی از طرف اینستاگرام را مشاهده نکنید تحت این شرایط باید پوشه اسپم را مورد بررسی قرار دهید.

استفاده از اکانت فیس‌بوک برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام

روش بعدی که به کمک آن می‌ توانید رمز عبور اینستاگرام خود را بازیابی کنید استفاده از اکانت فیس ‌بوک می ‌باشد. تحت این شرایط باید اکانت اینستاگرام شما به اکانت فیس ‌بوک متصل باشد.

بنابراین به‌ راحتی می ‌توانید گزینه log in with Facebookرا انتخاب نمایید، زمانی ‌که وارد اکانت فیس‌بوک شوید به ‌راحتی می ‌توانید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

هر کدام از این روش‌ ها را که انجام دهید یورنیم شما را هم نشان خواهد داد، اما اگر با این سه روش نتوانید  به رمز عبور اینستاگرام دسترسی پیدا کنید ممکن است یوزرنیم خود را به‌ اشتباه وارد کرده باشید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق سایت

از دیگر روش ‌هایی که با استفاده از آن می ‌توانید رمز اینستاگرام خود را بازیابی کنید، استفاده از سایت اینستاگرام می باشد، انجام این کار بسیار ساده است و باید مراحل زیر را که بیان می ‌کنیم پشت سر بگذارید.

در ابتدا باید وارد سایت رسمی اینستاگرام شوید و بر روی گزینه فراموش کردن رمز عبور کلیک نمایید.

با انجام این کار صفحه ای به شما نمایش داده می ‌شود که حاوی نام کاربری، ایمیل و شماره‌ تلفن همراه می ‌باشد.

در این مرحله اگر گزینه  send login link را انتخاب نمایید یک لینک برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال خواهد شد که می ‌توانید با لمس این لینک گذرواژه‌ اینستاگرام را ریست کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

بعد از باز کردن لینک مورد نظر در کادر اول باید رمز عبور اینستاگرام را وارد کنید و در کادر دوم برای تایید دوباره، همان رمز عبور را وارد نمایید. حالا اگر گزینه reset password را انتخاب نمایید کار تغییر پسورد اینستاگرام به اتمام می ‌رسد.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

نکاتی در مورد رمز عبور اینستاگرام

حال که با روش‌ های بازیابی رمز عبور اینستاگرام آشنا شدید باید در مورد امنیت رمز عبور هم اطلاعات مناسبی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید هنگام فراموشی رمز عبور از آن استفاده کنید.

ثبت شماره ‌تلفن در اینستاگرام

یکی از مواردی که همواره باید به آن توجه داشته باشید این است که شماره‌ تلفن همراه خود را در اینستاگرام ثبت کنید. البته شماره ‌ای را انتخاب نمایید که همیشه در دسترس است، با فعال کردن آن به ‌راحتی می ‌توانید زمانی ‌که رمز عبور خود را فراموش کردید آن را بازیابی نمایید.

ثبت ایمیل در اینستاگرام

از موارد دیگری که همواره باید آن را مورد اهمیت قرار دهید ثبت یک ایمیل معتبر در اکانت اینستاگرام می‌ باشد، چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل می ‌توانید با استفاده از ایمیل به رفع آن بپردازد.

انتخاب رمز عبور مناسب

یکی از نکات مورد اهمیتی که هنگام انتخاب رمز عبور اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید این است که از ترکیب حروف و اعداد بهره ببرید، چرا که  استفاده از حروف یا عدد به تنهایی باعث می ‌شود که هکر ها بتوانند به‌ راحتی به اکانت شما دسترسی داشته باشند.

استفاده از ورود دو مرحله ‌ای

از دیگر نکاتی که می ‌توان مورد توجه قرار دهید این است که ورود دو مرحله‌ ای را در اینستاگرام فعال نمایید. با استفاده از این شیوه می ‌توانید مطمئن باشید که هیچ فردی نمی ‌تواند به اکانت شما دسترسی داشته باشد.

اگر به دنبال فالوور واقعی ایرانی هستید میتوانید با فالوور بست واقعی پیج خود را بالا برده و در کمترین

زمان میلیونی شوید.

Rate this post